top of page

Groupe

Public·105 membres

Вардар Струга пренос 29 ноември 2023


16.8.2023 — Со почеток од 18:30 часот, турнирот ќе го отворат Вардар и домашниот тим на Струга. Директен пренос од натпреварот е најавен на МТВ-3. Пред ...


Струга Три Лум се засили од Вардар 18.1.2018 — Во тимот на Струга Трим Лум еден од најперспективните голмани во нашата земја се пресели од Вардар каде дебитираше со неполни 18 години. 2023, 20:15 “Нез. Македонија” Скопје 75 - 87 Младинец МКК Вардар 28. 2023, 20:00 “Никола Карев” Струмицa 99 - 66 Баскет Кам Ролинг 08 26. 2023, 18:30 “Парк” Струмица 86 - 75 Струмица КК Маџари ГБ 25. 2023, 16:30 “Н. Н. Борче” Скопје 98 Феникс Спорт КК Бутел 25. 2023, 18:00 “Цар Самоил” Св. Николе 60 - 68 Овче Поле КК Гевгелија СЛОБОДЕН Водњански Лисици 597 522 614 474 140 515 455 60 527 389 138 501 383 432 429 473 611 -138 447 -27 410 624 -214 375 450 -75 509 -80 Делегирање Прва лига жени-група Б - 5. коло ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Баскет Кам шампионски во Аеродром ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Кој е подобар во моментов, МЗТ Скопје или Баскет Кам? РЕЗУЛТАТИ Прва A Лига Жени РЕЗУЛТАТИ Прва Б Лига Жени 26. Будуќност vs Струга 🔴Пренос во живо Денес, 26 јули 26.7.2023 — Будуќност vs Струга Пренос во живо Денес, 26 јули 2023 година. David РК ВАРДАР НЕГОТИНО - РК СТРУГА. RFM HANDBALL · 1:11:05 · РК СТРУГА - ... Брегалница Шкендија Тетово пренос во живо 25 3.10.2023 — Струга Вардар пренос 1 ноември 2023 пред 4 дена — Вардар Академија Пандев видео Strumica global 1kat. Recent Post bycom/rhn/video-adana ... 2023, 16:00 “СРЦ Кале” Скопjе 93 - 99 Водно Санс МЗТ Скопје Уни Банка 25. 2023, 18:00 “Перо Наков” Куманово 104 - 37 МКК Куманово Куманово 2009 ад 24. 2023, 19:00 “Градски Парк” Скопје 64 - 84 Работнички 2018 Шкупи 25. 2023, 20:00 “Гемиџии” Велес 78 - 63 Борец Баскет Соколи 1933 26. 2023, 18:00 “Економско” Тетово 77 Тетекс ТТК КК Маџари 2023 ад 26. 2023, 18:00 “Нез. Македонија” Скопје 69 - Ангели Мега баскет 0 676 445 231 16 662 592 70 534 125 567 517 50 572 548 24 554 603 32 639 675 -36 595 607 -12 550 -112 562 679 -117 506 761 -255 Делегирање Трета лига-мажи-група Исток 7. коло Делегирање Трета лига-мажи-група Запад 7. коло ТРЕТА ЛИГА-МАЖИ: Гевгелија и Црн Дрим без грешка Делегирање Трета лига-мажи-група Исток - 6. коло РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Исток РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Запад 26. 2023, 18:00 “Младост” Гостивар 90 - 92 Гостивар ад Навико Академија ФМП ад 25. 2023, 18:00 “26 Април” Гевгелија 84 - 90 Кожув ад Работнички ад 26. 2023, 16:00 “Боро Чурлевски” Битола 116 - 74 Пелистер ад Вардар ад 25. 2023, 18:00 “Јасмин” Кавадарци 66 - 65 Еуро Никел 2005 ад ТФТ Mozzart ад Скопје 25. Струга Вардар во живо 1 ноември 2023 Поток 30.9.2023 — Фудбал, ПМФЛ. FC Struga Trim Lum - FK Vardar Skopje. [[[ТЕЛЕВИЗИЈА<<<<]]] Струга Силекс во живо 08/10/2023 8.10.2023 — [ТЕЛЕВИЗИЈА<<<<]]] Струга ... (бесплатно===) Шкупи Вардар гледајте во живо 05.11. 5.11.2023 — (ФУДБАЛ=) Жалгирис Струга пренос 11 јули 2023 FC Struga TrimFC Struga Trim & Lum - Zalgiris: Champions League2023 Sileks Kratovo 1. Вардар Академија Пандев натпревар во живо 29 октомври 16.9.2023 — (((стриминг***))) Тиквеш Брегалница гледајте во живо 4. 2023 — [ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО@] Струга Тиквеш пренос 04. Вардар[[ПРЕНОС ВО ЖИВО]] Вардар ... [[ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА@@]] Струга Вардар гледја во 31.10.2023 — [ПОТОК!] Тиквеш Вардар гледја во живо 17 септември Струга Трим-Лум Академија Пандев пренос 2 април 2023 (ТВ воShkupi - Akademija Pandev... Вардар го отвара турнирот против Струга, директен 16.8.2023 — Со почеток од 18:30 часот, турнирот ќе го отворат Вардар и домашниот тим на Струга. Директен пренос од натпреварот е најавен на МТВ-3. Пред ... Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Преоден рок За Нас Документи Регистрирани играчи Тренерска Комисија Судиска Комисија Контакт Адреси клубови Заштита на лични податоци Информации од јавен карактер Почетна Вести Натпреварувања Натпреварувања мажи Натпреварувања жени 3x3 Куп Супер куп Репрезентации Репрезентации мажи Репрезентации жени Делегирања и билтени Резултати Статистика Статистика прва лига мажи Статистика жени Медиа Преземања Делегирање Прва лига-мажи 10. коло 28. 11. 2023 Делегирање Прва лига жени-група А - 8. коло Одредени квалификациските групи за Олимписките игри, Словенија и Хрватска во иста група ПРВА ЛИГА-МАЖИ - ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ПО 9. КОЛО: Стојановски и Караџовски во трка за најдобар тројкаш Максимална поддршка од нашата федерација за Специјална Олимпијада на Македонија Информација за втор преоден рок во сите лиги за сезона 2023/2024 27. 2023 Натпревари во живо ПРВА ЛИГА ВТОРА ЛИГА ТРЕТА ЛИГА МЛАДИНСКИ ЛИГИ ПЕТОРКА НА КОЛОТО: Феникс не може да се замисли без Трајковски Повеќе РЕЗУЛТАТИ Прва Лига Мажи 25. Пролет - Струга (ТВ Пренос МТВ 3) 21.11.2020 — Стружанка високо поразена дома од Вардар Ние стремиме кон презентирање на македонската публика во најдобро можно светло, промовирајќи ги сите ...


À propos

Bienvenue sur le groupe ! Vous pouvez contacter d'autres mem...

membres

 • WIC
 • Mike Pirs
  Mike Pirs
 • Mr. Christopher Erdmann
  Mr. Christopher Erdmann
 • gladymabely
 • Darren Mueller
  Darren Mueller
bottom of page